تفاوت میان نسخه‌های «صفحهٔ اصلی»

از shaazzz
پرش به ناوبری پرش به جستجو
سطر ۱: سطر ۱:
 
= به ویکی [[شاز]] خوش آمدید =
 
= به ویکی [[شاز]] خوش آمدید =
   
  +
[[شاز]] تارنمای آزاد المپیاد کامپیوتر است. هدف شاز فراگیر کردن المپیاد کامپیوتر، توسعه و تقویت المپیاد و فراهم کردن عدالت آموزشی در این حوزه است.
[[شاز]] یک موسسه غیر انتفاعی است که به دنبال عدالت آموزشی و آموزش آزاد برای همه است.
 
ما در شاز بر این باوریم که آموزش نباید در اختیار نژاد یا طبقه اجتماعی خاصی باشد. بلکه همه باید بتوانند به امکانات آموزشی دست داشته باشند. اگر امکانات آموزشی در اختیار قشر خاصی ( مثلا پولدار ها ) باشد این مساله باعث اختلاف طبقاتی می شود. هدف ما در [[شاز]] فراهم کردن امکانات آموزشی به صورت آزاد و رایگان برای همه است.
 
   
 
= فعالیت های شاز =
 
= فعالیت های شاز =

نسخهٔ ‏۳۰ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۴۶

به ویکی شاز خوش آمدید

شاز تارنمای آزاد المپیاد کامپیوتر است. هدف شاز فراگیر کردن المپیاد کامپیوتر، توسعه و تقویت المپیاد و فراهم کردن عدالت آموزشی در این حوزه است.

فعالیت های شاز

سوالات متداول

چگونه به شاز کمک کنم؟

هرگونه فعالیتی در راستای آموزش آزاد، فعالیت شاز است. پس ممکن است شما پیش از این به شاز کمک می کرده اید و خودتان نمی دانستید. اگر مایلید به شاز کمک کنید، با مشارکت کنندگان شاز ارتباط برقرار کنید و از آن ها کار های مفیدی که می توان برای شاز انجام داد را دریافت کنید. تمرکز اصلی شاز بر روی تولید محتوای رایگان آموزشی است. پس شما می توانید فعالیت خود را با ویرایش صفحات همین ویکی آغاز کنید.

ما نیز فعالیتی مشابه انجام می دهیم. شاز رقیب ماست؟

شاز توسط گروه خاصی اداره نمی شود و شاز هیچ محدودیت مکانی و زمانی ندارد. فعالیت شما فعالیت شاز است و شما عضو شاز هستید. می توانید از امکانات شاز ( مانند همین ویکی ) در راستای معرفی کار خود استفاده کنید. همچنین می توانید ( و توصیه می شود ) که فعالیت های خود را با نام شاز انجام دهید. این کار باعث می شود تا افراد بیشتری با شاز آشنا شوند و کار ها با انسجام بیشتری انجام شود.

این ویکی چه تفاوتی با ویکی‌پدیا دارد؟

مطالب این ویکی لزوما مناسب ویکی‌پدیا نیستند. داده های این ویکی می توانند حاوی مطالبی مانند تمرین های مفید یا معرفی منابع باشند که جای آن ها در ویکی‌پدیا نیست. یا ممکن است مطالبی که در این ویکی هستند شرایط سرشناسی ویکی‌پدیا را نداشته باشند.

آیا مطالب شاز جای معلم را می گیرد؟

سعی ما بر این است که این کار را بکند. یعنی هر کس بتواند بدون نیاز به معلم و کتاب و هزینه، از طریق شاز نیاز های آموزشی خود را برطرف کند.

از کجا باید شروع کنم؟

رده:مطالب ریشه همه مطالب این ویکی است و شما می توانید با پیمایش لینک ها چیزی که می خواهید را پیدا کنید.

همچنین با جستجو در ویکی می توانید صفحه ای مربوط به حوزه مورد نظر خود را پیدا کنید سپس با دنبال کردن پیوند ها در آن حوزه عمیق تر شوید. مثلا اگر شما می خواهید در المپیاد کامپیوتر شرکت کنید، آن را در ویکی سرچ کنید و صفحه ای مرتبط مثل منابع المپیاد کامپیوتر را پیدا کنید. سپس با دنبال کردن پیوند ها، مسیر خود را پیدا کنید.

ممکن است شاز در حوزه مورد نظر شما فعالیتی نداشته باشد، این یعنی شما باید برخیزید و شاز آن را برپا کنید، تا دیگران را از آزادی و عدالت آموزشی بهره مند کنید.