صفحهٔ اصلی

از shaazzz
پرش به ناوبری پرش به جستجو

به ویکی شاز خوش آمدید

شاز یک موسسه غیر انتفاعی است که به دنبال عدالت آموزشی و آموزش آزاد برای همه است. ما در شاز بر این باوریم که آموزش نباید در اختیار نژاد یا طبقه اجتماعی خاصی باشد. بلکه همه باید بتوانند به امکانات آموزشی دست داشته باشند. اگر امکانات آموزشی در اختیار قشر خاصی ( مثلا پولدار ها ) باشد این مساله باعث اختلاف طبقاتی می شود. هدف ما در شاز فراهم کردن امکانات آموزشی به صورت آزاد و رایگان برای همه است.

فعالیت های شاز

سوالات متداول

چگونه به شاز کمک کنم؟

هرگونه فعالیتی در راستای آموزش آزاد، فعالیت شاز است. پس ممکن است شما پیش از این به شاز کمک می کرده اید و خودتان نمی دانستید. اگر مایلید به شاز کمک کنید، با مشارکت کنندگان شاز ارتباط برقرار کنید و از آن ها کار های مفیدی که می توان برای شاز انجام داد را دریافت کنید. تمرکز اصلی شاز بر روی تولید محتوای رایگان آموزشی است. پس شما می توانید فعالیت خود را با ویرایش صفحات همین ویکی آغاز کنید.

ما نیز فعالیتی مشابه انجام می دهیم. شاز رقیب ماست؟

شاز توسط گروه خاصی اداره نمی شود و شاز هیچ محدودیت مکانی و زمانی ندارد. فعالیت شما فعالیت شاز است و شما عضو شاز هستید. می توانید از امکانات شاز ( مانند همین ویکی ) در راستای معرفی کار خود استفاده کنید. همچنین می توانید ( و توصیه می شود ) که فعالیت های خود را با نام شاز انجام دهید. این کار باعث می شود تا افراد بیشتری با شاز آشنا شوند و کار ها با انسجام بیشتری انجام شود.

این ویکی چه تفاوتی با ویکی‌پدیا دارد؟

مطالب این ویکی لزوما مناسب ویکی‌پدیا نیستند. داده های این ویکی می توانند حاوی مطالبی مانند تمرین های مفید یا معرفی منابع باشند که جای آن ها در ویکی‌پدیا نیست. یا ممکن است مطالبی که در این ویکی هستند شرایط سرشناسی ویکی‌پدیا را نداشته باشند.